Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

DHS samazina smadzeņu bojājumus bērnu triekas pacientiem


Jaunā pētījumā, kas publicēts PLOS One, apgalvo, ka DHS spēj samazināt smadzeņu bojājumus zīdaiņiem, kuriem bijusi trieka.

Šīs taukskābes lietošana uzturā varētu ievērojami palīdzēt mazuļiem, ierobežojot šūnu un audu bojājumus, kas radušies uzreiz pēc triekas un var izraisīt neiroloģiskus traucējumus mūža garumā.


Kolumbijas universitātes un citu pediatrijas un neirozinātnes pētījumu centru zinātnieki apvienojās, lai izpētītu DHS triglicerīdu lietošanas ietekmi uz jaundzimušām pelēm, kam piemīt hipoksijas/išēmijas smadzeņu trauma. Zinātnieku pielietotais pētījuma veids, izmantojot peles, bieži tiek izmantots arī kā prototips cilvēku jaundzimošo triekai.


Peles uzturā uzņēma DHS, kas iegūta no zivju eļļas, sojas eļļas vai laboratorijā pagatavotas DHS. Kā vēstīts pētījuma pārskatā, DHS samazināja smadzeņu audu zudumu par aptuveni 50%. „Šie rezultāti apstiprina, ka DHS-triglicerīdi vai garo ķēžu omega-3 polinepiesātinātās taukskābes strādā kā nervu sistēmu aizsargājošie aģenti trieku un smadzeņu traumu gadījumos un tālāki pētījumi būtu noderīgi, lai pierādītu to potenciālo efektivitāti pediatriskās triekas ārstēšanā,” ziņo publicētais raksts.


DHS izraisa pozitīvu ietekmi arī veseliem zīdaiņiem. Jaunā pētījumā noskaidrots, ka zīdaiņi, kuru uzturs bagātināts ar DHS jau no dzimšanas līdz 12 mēnešu vecumam, uzrādījuši labākus intelekta rādītājus 3-6 gadu vecumā. Šis pētījums arī norādījis, ka DHS varētu palīdzēt nopietnu smadzeņu un muguras smadzeņu traumu, kā arī perifēro nervu bojājumu gadījumos.


Raksta autors: Shara Rutberg, 23.09.2013

Raksta adresehttp://newhope360.com/breaking-news/dha-reduces-brain-damage-infant-stroke-patients

Pētījums: „N-3 fatty acid rich triglyceride emulsions are neuroprotective after cerebral hypoxic-ischemic injury in neonatal mice”

Pētījuma autori: Williams J.J., Mayurasakorn K., Vannucci S.J., Mastropietro C., Bazan N.G., Ten V.S., Deckelbaum R.J.

Pētījums publicēts: PLOS One (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23437099) un PUFA Newsletter (http://www.fatsoflife.com/pufa-august-2013/dha-triglycerides-reduce-brain-damage-by-half-in-a-model-of-neonatal-stroke/