Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Gandrīz trīs ceturdaļas grūtnieču neuzņem pietiekami daudz omega-3 taukskābes

„Lai arī omega-3 nepiesātināto taukskābju nozīme zīdaiņa attīstībā ir ārkārtīgi svarīga, tikai 27% grūtnieču uzņem Eiropas Savienības reglamentēto ieteicamo diennakts devu,” apgalvo pētnieki. 

Kanādā veiktajā pētījumā (publicēts izdevumā Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism) aprēķināta 600 sieviešu vidēji diennaktī uzņemtā eikozānpentaēnskābes (EPS), klupanodonskābes (DPS) un dokosaheksaēnskābes (DHS) deva, kā arī noskaidrotas uztura grupas, ar ko šīs taukskābes uzņemtas, atklājot, ka aptuveni trīs ceturtdaļas grūtnieču un jauno māšu neuzņem pietiekamu DHS devu.


Pētījuma autore Katrīna Fīlda no Albertas universitātes kopā ar pētnieku komandu par pētījuma „Grūtniecības sekas un uzturs” (Alberta Pregnancy Outcomes and Nutrition (APrON)) mērķi uzstādīja noskaidrot mātes grūtniecības perioda uzturvielu rādītāju ietekmi uz mātes garīgo veselību un bērna veselību un attīstību.


Pētot grūtnieces un mātes trīs mēnešu periodā pēc dzemdībām, zinātnieku komanda atklāja, ka, neraugoties uz augstu izglītības līmeni un ienākumiem, vairums dalībnieču neuzņem rekomendēto polinepiesātināto garo ķēžu omega-3 taukskābju daudzumu grūtniecības un zīdīšanas laikā.


„Atšķirībā no vairuma citu pētījumu par grūtniecības laikā uzņemto omega-3 taukskābju daudzumu, lielākā daļa no šī pētījuma dalībniecēm pieder pie augsta sociālā stāvokļa grupas un 97% sieviešu min, ka grūtniecības laikā uzņem multivitamīnu preparātus,” min Fīlda un viņas kolēģi. „Tomēr tikai 27% sieviešu grūtniecības trešajā trimestrī uzrādījās pietiekams omega-3 taukskābju daudzums organismā.”


Pētījuma rezultāti arī liecina, ka 44% pētījuma dalībnieču, kas anketēšanā norādījušas, ka grūtniecības laikā uzņēma omega-3 taukskābes, bērna zīdīšanas laikā šīs uzturvielas pārstājušas uzņemt. Tas norāda uz nepieciešamību sievietes izglītot par uzturvielu nepieciešamību un priekšrocībām.

Omega-3 taukskābju ieteicamā deva

Pētījuma autori min, ka Amerikas Dietoloģijas Asociācija (American Dietetic Association) un Kanādas Dietologu apvienība veseliem pieaugušajiem, ieskaitot grūtnieces un sievietes zīdīšanas laikā, dienā iesaka uzņemt vismaz 500 mg omega-3 garo ķēžu polinepiesinātās taukskābes.


Eiropas Komisija un Starpvalstu Taukskābju un Lipīdu Pētnieku Savienība (International Society for the Study of Fatty Acids and Lipids (ISSFAL)) tieši grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas laikā rekomendē uzņemt ne mazāk kā 200 mg DHS dienā. 

 Raksta autors: Nathan Gray, 27.03.2015

Raksts publicēts: nutraingredients.com

Pētījums: „Women who take n-3 long-chain polyunsaturated fatty acid supplements during pregnancy and lactation meet the recommended intake

Pētījuma autori: Catherine Field, Xiaoming Jia, u.c.

Pētījums publicētsApplied Physiology, Nutrition, and Metabolism

Foto: john-west.ie, antiochbiblesociety.org