Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Ja līdz šim vitamīnus neesat lietojis


Jūs uztrauc, ka uzturs nav tik sabalansēts, kādam tam vajadzētu būt? Vai, iespējams jūs ieturat diētu, esat smēķētājs, jūs nomāc stress vai jūs vienkārši esat “gražīgs” ēdājs? Visi šie faktori var novest pie tā, ka jūsu uzturā trūkst svarīgu vitamīnu un minerālvielu.

Jūs apzināties veselīga uztura nozīmi, bet zināt arī to, ka uztura bagātinātāji var palīdzēt uzturēt labu pašsajūtu. Tomēr jūs vēlaties kaut ko vienkāršu, vislabāk, ja tas apvieno visas svarīgākās pamata uzturvielas vienā preparātā. Labās ziņas ir tās, ka patreiz ir daudzi ļoti labi multivitamīnu preparāti, kas ietver visas pašas svarīgākās ikdienā nepieciešamās uzturvielas. Tie ir ideāli piemēroti ikvienam, kurš grib izmēģināt pirmo reizi sākt lietot vitamīnus un minerālvielas vai arī ja jūs vienkārši meklējat vienu uztura piedevu, kurā būtu apvienotas visas jums nepieciešamās vielas. Tikai atcerieties, ka pat multivitamīni nevar aizstāt veselīgu uzturu!


Ja jūs nekad līdz šim neesat lietojis vitamīnu vai minerālvielu preparātus, varētu būt vai pagrūti zināt, ar ko sākt. Varētu likties, ka jūs lietojat sabalansētu uzturu un jums nav vajadzīgas nekādas piedevas vai bagātinātāji. Tomēr, ir pierādīts, ka cilvēka uzturs vidēji nenodrošina adekvātas svarīgāko uzturvielu devas. Par spīti tam, ka pieauguša cilvēka vidēji uzņemto kaloriju daudzums pēdējos 50 gados ir samazinājies, vidējais cilvēka ķermeņa svars ir pieaudzis. Tas ir tādēļ, ka daudzi cilvēki ēd vairāk aptaukošanos veicinošās tā sauktās “tukšās kalorijas”, nepietiekami daudz lieto pārtiku, kas nodrošina vajadzīgo mikro uzturvielu rekomendējamās dienas devas (RDD) līmeni un ir pārāk maz fiziski aktīvi.


Vai jūs apēdat piecas augļu un dārzeņu porcijas dienā? Vai jūs sākat katru dienu ar augļu sulas glāzi? Vai ierobežojat sarkanās gaļas patēriņu līdz vienai vai divām reizēm nedēļā? Vai līdz minimuma samazināt cukura, sāls un piesātināto taukskābju patēriņu? Bieži atbilde ir nē, ko nosaka dienas ritma uzspiestais režīms, tādēļ daudziem cilvēkiem ir grūti uzturēt veselīgas ēšanas paradumus.


Multivitamīni

Multivitamīnu preparātu lietošana ir viegls veids, kā nodrošināt svarīgāko vitamīnu uzņemšanu pietiekamā daudzumā. Multivitamīni ir arī ērti lietojami, jo to sastāvs parasti veidots tā, lai dienā būtu jāiedzer viena tablete vai kapsula. Visas attiecīgo elementu rekomendējamās dienas devas (RDD, tagad NRV) jau ir ievērotas preparāta sagatavošanā, tā kā jums par devām vairs nav jāuztraucas.


Ja vēlaties pats kombinēt uztura bagātinātājus, vienmēr vispirms konsultējieties ar savu ģimenes ārstu vai kvalificētu uztura speciālistu, jo daži uztura bagātinātāji savstarpēji mijiedarbojoties var radīt nevēlamas blaknes.