Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Jaunākie pētījumi

Jaunākie pētījumi
  • D vitamīns grūtniecēm, jaunajām māmiņām un mazuļiem >>
  • Lai grūtniecības laikā izvairītos no NCD, jānodrošina optimāls folskābes daudzums >>

  • Zemi D vitamīna rādītāji saistīti ar vīriešu testosterona līmeņa kritumu organismā >>

  • Dzelzs uzņemšana grūtniecības laikā samazina ar autismu piedzimuša bērna risku >>

  • Gandrīz 3/4 grūtnieču neuzņem pietiekami daudz omega-3 taukskābes >>

  • D vitamīns un omega-3 pret garīgām slimībām >>Zemi D vitamīna rādītāji saistīti ar veselu vīriešu testosterona līmeņa kritumu organismā

„Zemi D vitamīna rādītāji organismā tiek cieši saistīti ar pazeminātu testosterona līmeni asinīs veseliem, pusmūža vīriešiem,” ziņots pētījumā, kas prezentēts Amerikas Uroloģijas asociācijas ikgadējā sanāksmē Ņūorleānā (2015).

Dzelzs preparātu lietošana grūtniecības laikā samazina ar autismu piedzimuša bērna risku

Kā liecina UC Davis MIND (Medical Investigation of Neurodevelopmental Disorders) institūta veiktais pētījums, ar autismu sirgstošu bērnu mātes ievērojami mazāk ziņo par dzelzs preparātu lietošanu uzturā pirms grūtniecības un tās laikā, nekā tās sievietes, kuru mazuļi attīstas normāli.

Aminoskābju helāti - kas tie tādi ir?

Uzzini, kas ir aminoskābju helāti, kam tie nepieciešami un kādas ir to galvenās priekšrocības, salīdzinot ar citām aminoskābju formām!

Britu nacionālā aptauja norāda uz D vitamīna nepietiekamības draudiem

Kā norāda jaunākie Nacionālās diētas un uztura aptaujas (National Diet & Nutrition Survey (NDNS)) rezultāti, D vitamīna nepietiekamība uzturā kļūst par arvien nopietnāku problēmu Lielbritānijā. Tomēr, kā apgalvo ārste Kerija Rukstone (Carrie Ruxton), pārtikas industrija šai problēmai varētu palīdzēt.

Folskābe iegūst veselīguma norādi par spēju samazināt nervu caurulītes defektu risku

Veselīguma norāde, kas stājusies spēkā, norāda, ka folskābes papildus uzņemšana uzturā paaugstina mātes folātu līmeni. Norādē arī minēts, ka „zems mātes folātu statuss ir riska faktors augošā embrija nervu caurulītes defektu attīstībai.”

Omega-3 taukskābes var uzlabot artēriju funkciju smēķētājiem

Grieķijā veiktais pētījums liecina, ka cigarešu smēķētāji, kas ir sirds problēmu paaugstināta riska grupa, var uzlabot savu veselības stāvokli, regulāri lietojot zivju eļļā esošās omega-3 taukskābes.

Magnijs un kalcijs – bērnu kaulu veselības atslēga

Vecākiem iesaka nodrošināt bērnus ar kalciju bagātu uzturu. Izpētīts, ka arī magnijs ir nepieciešama uzturviela, kurai piemīt būtiska loma kaulu veselībā. Par to ziņots ikgadējā Pediatrijas Akadēmisko biedrību tikšanās laikā Vašingtonā.

Omega-3 taukskābju lietošana pazemina asinsspiedienu

70 zinātnisko pētījumu meta-analīze pierādījusi, ka vismaz 2g omega-3 taukskābju EPS un DHS (eikosapentaēnskābe un dokosaheksaēnskābe) lietošana dienā var pazemināt gan sistolisko, gan diastolisko asinsspiedienu.

Kalcijs un D3 vitamīns var mazināt kaulu sāpes sportojot

Ja gribam sportojot pasargāt savus kaulus, brīdis, kurā tiek iedzerts kalcijs ar D3 vitamīnu, ir tikpat svarīgs, kā uzņemtais preparāta daudzums, ziņots jaunākajā pētījumā.

Dzērveņu sulā esošās aktīvās vielas spēj pieveikt baktērijas urīnceļos astoņu stundu laikā

Zinātnieki ziņo, ka dzērveņu sulas dzeršana astoņu stundu laikā spēj apturēt baktēriju attīstību urīnceļu infekcijā. Līdzšinējie pētījumi ir parādījuši, ka dzērveņu sulas aktīvās vielas netiek iznīcinātas gremošanas sistēmā pēc tam, kad sula ir izdzerta, tā vietā cīnoties pret baktērijām, ieskaitot baktēriju E.coli.

Kā stiprināt imunitāti vīrusu laikā

Kā katru gadu, vīrusi mūs sasniedz tieši tad, kad ir pavājinājušās mūsu organisma aizsargspējas un imūnsistēma vairs nav savu uzdevumu augstumos. Taču nevajag uzreiz padoties un ķerties pie stiprām zālēm, ar cerību, ka tās visu paveiks mūsu vietā. Nereti pats organisms spēj tikt galā ar pirmajām saaukstēšanās pazīmēm, tikai vajag zināt, kā tam palīdzēt!

Pētījums: enerģijas dzērieni rada nopietnus draudus jauniešu veselībai

14. februārī ASV publicēts pētījums, kurā secināts, ka enerģijas dzērieni var būt bīstami bērnu, pusaudžu un jauniešu veselībai, jo tie bieži pārsniedz pieļaujamo kofeīna daudzumu, tiek pārdozēti un rada nopietnas veselības problēmas – tai skaitā pat nāves gadījumus, ziņo “Medscape Medical News” atsaucoties uz žurnālā “Pediatrics” publicēto pētījumu.

Pētījums: tvaicētu vai vārītu zivju ēšana samazina sirds mazspējas risku, savukārt ceptu zivju - paaugstina

Tvaicētu vai vārītu zivju ēšana piecas reizes nedēļā var novērst sirds mazspēju vecāka gadagājuma sievietēm, savukārt eļļā ceptas zivis, gluži pretēji, risku var paaugstināt, secināts jaunākajā pētījumā ASV. Secinājumi ir balstīti uz 10 gadus veiktu Sieviešu veselības iniciatīvas novērošanas pētījumu, kurā piedalījās 84 493 sievietes pēcmenopauzes vecumā.

ASV Sirds Slimību Asociacija iedrošina sirds slimniekus nodarboties ar seksu

Jauns zinātniskais atzimums atklāj, ka aktīva dzimumdzīve ir droša lielākajai daļai sirds slimnieku, turklāt ārstiem un pacientiem nevajadzētu baidīties runāt savā starpā par šo tematu. Šāda veida ieteikumu pirmo reizi ir publiskojusi Amerikas Sirds Slimību asociācija (American Heart Association (AHA)).

Granātābolu sula mazina sirds un asinsvadu slimību risku

Kāds pētījums liecina, ka pacientiem, kam veica hemodialīzi (asins attīrīšana, izmantojot mākslīgo filtru) un kas samērīgos daudzumos lietoja granātābolu sulu, viena gada laikā novēroja nepārtrauktu un labvēlīgu efektu uz lipīdu stāvokli, assinspiedienu un ārstēšanās gaitā nepieciešamo antihipertensīvo medikamentu daudzumu.