Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Jaunākie pētījumi

JAUNS!

Zemi D vitamīna rādītāji saistīti ar veselu vīriešu testosterona līmeņa kritumu organismā 

„Zemi D vitamīna rādītāji organismā tiek cieši saistīti ar pazeminātu testosterona līmeni asinīs veseliem, pusmūža vīriešiem,” ziņots pētījumā, kas prezentēts Amerikas Uroloģijas asociācijas ikgadējā sanāksmē Ņūorleānā (2015).

 


 

JAUNS!

Dzelzs uzņemšana grūtniecības laikā samazina ar autismu piedzimuša bērna risku

JAUNS!

Gandrīz 3/4 grūtnieču neuzņem pietiekami daudz omega-3 taukskābes

Ar autismu sirgstošu bērnu mātes ievērojami mazāk ziņo par dzelzs preparātu lietošanu uzturā pirms grūtniecības un tās laikā, nekā tās sievietes, kuru mazuļi attīstas normāli.

Lai arī omega-3 nepiesātināto taukskābju nozīme zīdaiņa attīstībā ir ārkārtīgi svarīga, tikai 27% grūtnieču uzņem Eiropas Savienības reglamentēto ieteicamo diennakts devu.


 

Aminoskābju helāti - kas tie tādi ir?

D vitamīns un omega-3 pret garīgām slimībām

Katrs zina, ka organismam nepieciešamas minerālvielas, kas jāuzņem ar uzturu, un tas cilvēka organismam nav nemaz tik vienkārši. Apzinoties, ka minerālvielas organismā trūkst, cilvēki lieto uztura bagātinātājus, lai pilnīgāk apmierinātu organisma vajadzības. Taču arī tie ne vienmēr dod cerēto rezultātu. Kāpēc?

Jaunā pētījumā pierādīts, ka apvienojot D vitamīna un omega-3 taukskābju uzņemšanu organismā, iespējams uzlabot kognitīvās funkcijas un sociālās uzvedības spējas.


 

D vitamīns pret kolorektālo vēzi

Britu nacionālā aptauja norāda uz D vitamīna nepietiekamības draudiem

Jauns pētījums, ko veikuši Dana-Farber Vēža Institūta (Dana-Farber Cancer Institute) zinātnieki, ziņo, ka D vitamīns varētu aizsargāt konkrētus kolorektālā vēža pacientus, uzlabojot imūnsistēmas „modrību” pret audzēja šūnām.

Kā norāda jaunākie Nacionālās diētas un uztura aptaujas rezultāti, D vitamīna nepietiekamība uzturā kļūst par arvien nopietnāku problēmu Lielbritānijā. Tomēr, kā apgalvo ārste Kerija Rukstone (Carrie Ruxton), pārtikas industrija šai problēmai varētu palīdzēt.


 

Folskābe iegūst veselīguma norādi par spēju samazināt nervu caurulītes defektu risku

Omega-3 taukskābes var uzlabot artēriju funkciju smēķētājiem

Veselīguma norāde, kas stājusies spēkā 18. novembrī, norāda, ka folskābes papildus uzņemšana uzturā paaugstina mātes folātu līmeni. Norādē arī minēts, ka „zems mātes folātu statuss ir riska faktors augošā embrija nervu caurulītes defektu attīstībai.”

Grieķijā veiktais pētījums liecina, ka cigarešu smēķētāji, kas ir sirds problēmu paaugstināta riska grupa, var gūt labumu, regulāri lietojot zivju eļļā esošās omega-3 taukskābes. Lai arī labākais ieteikums smēķētājiem būtu atmest smēķēšanu, tomēr tiem, kas turpina šo ieradumu, regulāra omega-3 taukskābju lietošana var uzlabot asinsvadu endotēlija jeb asinsvadu sieniņas darbību. Par to ziņots jaunākajā pētījumā, kas publicēts izdevumā International Journal of Cardiology.


 

DHS spēj samazināt smadzeņu bojājumus bērnu triekas pacientiem

DHS zīdaiņu pārtikā uzlabo mazuļu smadzeņu attīstību

Jaunā pētījumā, kas publicēts PLOS One, apgalvo, ka DHS spēj samazināt smadzeņu bojājumus zīdaiņiem, kuriem bijusi trieka. Šīs taukskābes lietošana uzturā varētu ievērojami palīdzēt mazuļiem, ierobežojot šūnu un audu bojājumus, kas radušies uzreiz pēc triekas un var izraisīt neiroloģiskus traucējumus mūža garumā.

Kanzasas universitātes zinātnieki atklājuši, ka zīdaiņi, kuri no piedzimšanas līdz 12 mēnešu vecumam tiek baroti ar zīdaiņu pārtiku, kas bagātināta ar garo ķēžu polinepiesātinātajām taukskābēm (GĶPNTS), vecumā no 3 – 6 gadiem uzrāda ievērojami labākus rezultātus dažādos intelekta noteikšanas testos nekā kontrolgrupas dalībnieki.


 

Zivju eļļas lietošana uzturā var mazināt venozo trombemboliju

Magnijs un kalcijs – bērnu kaulu veselības atslēga

Saskaņā ar jaunāko Norvēģijā veikto pētījumu, zivju un zivju eļļas lietošana uzturā var samazināt venozo trombemboliju (VTE) par 48%. Pētījuma rezultāti iegūti, analizējot datus par 23 621 personām 16 gadu ilgā periodā.

Vecākiem iesaka nodrošināt bērnus ar kalciju bagātu uzturu. Izpētīts, ka arī magnijs ir nepieciešama uzturviela, kurai piemīt būtiska loma kaulu veselībā. Par to ziņots ikgadējā Pediatrijas Akadēmisko biedrību tikšanās laikā Vašingtonā.


 

Omega-3 taukskābju lietošana pazemina asinsspiedienu

70 zinātnisko pētījumu meta-analīze pierādījusi, ka vismaz 2g omega-3 taukskābju EPS un DHS (eikosapentaēnskābe un dokosaheksaēnskābe) lietošana dienā var pazemināt gan sistolisko, gan diastolisko asinsspiedienu. Pat neliela asinsspiediena pazemināšanās var dot ievērojamu klīnisko efektu: katru 2mm Hg pazeminājums samazina mirstību no sirds asinsvadu slimībām par 4%, mirstību no insulta par 6% un kopējo mirstību par 3%.

Kalcijs un D3 vitamīns var mazināt kaulu sāpes sportojot

Ja gribam sportojot pasargāt savus kaulus, brīdis, kurā tiek iedzerts kalcijs ar D3 vitamīnu, ir tikpat svarīgs, kā uzņemtais preparāta daudzums, ziņots jaunākajā pētījumā. Pētījuma dati atklāj, ka kalcija un D3 vitamīna lietošana pirms treniņa veicina kaulu adaptāciju veicamajam uzdevumam un, iespējams, pasargā no minerālvielu zuduma kaulos, kas bieži novērojams vieglatlētiem, kas daudzus gadus pavadījuši intensīvi sportojot.


 

Dzērveņu sulā esošās aktīvās vielas spēj pieveikt baktērijas urīnceļos astoņu stundu laikā

Zinātnieki ziņo, ka dzērveņu sulas dzeršana astoņu stundu laikā spēj apturēt baktēriju attīstību urīnceļu infekcijā. Līdzšinējie pētījumi ir parādījuši, ka dzērveņu sulas aktīvās vielas netiek iznīcinātas gremošanas sistēmā pēc tam, kad sula ir izdzerta, tā vietā cīnoties pret baktērijām, ieskaitot baktēriju E.coli.


 

Kā stiprināt imunitāti vīrusu laikā

Kā katru gadu, vīrusi mūs sasniedz tieši tad, kad ir pavājinājušās mūsu organisma aizsargspējas un imūnsistēma vairs nav savu uzdevumu augstumos. Taču nevajag uzreiz padoties un ķerties pie stiprām zālēm, ar cerību, ka tās visu paveiks mūsu vietā. Nereti pats organisms spēj tikt galā ar pirmajām saaukstēšanās pazīmēm, tikai vajag zināt, kā tam palīdzēt!

Omega-3 taukskābes pret krūts vēzi

Jaunākais ziņojums liecina, ka sievietes var ievērojami mazināt krūts vēža attīstības risku, lietojot uzturā augstas kvalitātes zivju eļļu. Rezultāti apstiprina, ka krūts vēža risks tiek samazināts par 5% ar katriem ikdienā uzņemtiem 100 mg omega-3 taukskābju (eikosapentaēnskābe+ dokosaheksaēnskābe).


 

Bērniem nepieciešamas omega-3 taukskābes labākai lasītprasmei un atmiņas darbībai

Saskaņā ar Oksfordas Universitātē Lielbritānijā veiktu pētījumu augstāks omega-3 taukskābju līmenis asinīs (īpaši, dokosaheksaēnskābes, turpmāk - DHS) saistīts ar labāku lasītprasmi un atmiņas darbību. Vadošie pētnieki norāda, ka paaugstināta omega-3 taukskābju lietošana uzturā var nākt par labu bērniem vecumā no 7 līdz 9 gadiem, kuri skolā atpaliek sekmju ziņā.

Enerģijas dzērieni rada nopietnus draudus jauniešu veselībai

14. februārī ASV publicēts pētījums, kurā secināts, ka enerģijas dzērieni var būt bīstami bērnu, pusaudžu un jauniešu veselībai, jo tie bieži pārsniedz pieļaujamo kofeīna daudzumu, tiek pārdozēti un rada nopietnas veselības problēmas – tai skaitā pat nāves gadījumus, ziņo “Medscape Medical News” atsaucoties uz žurnālā “Pediatrics” publicēto pētījumu.


 

Tvaicētu vai vārītu zivju ēšana samazina sirds mazspējas risku, savukārt ceptu zivju - paaugstina

Tvaicētu vai vārītu zivju ēšana piecas reizes nedēļā var novērst sirds mazspēju vecāka gadagājuma sievietēm, savukārt eļļā ceptas zivis, gluži pretēji, risku var paaugstināt, secināts jaunākajā pētījumā ASV. Secinājumi ir balstīti uz 10 gadus veiktu Sieviešu veselības iniciatīvas novērošanas pētījumu, kurā piedalījās 84 493 sievietes pēcmenopauzes vecumā.

ASV Sirds Slimību Asociacija iedrošina sirds slimniekus nodarboties ar seksu

Jauns zinātniskais atzimums atklāj, ka aktīva dzimumdzīve ir droša lielākajai daļai sirds slimnieku, turklāt ārstiem un pacientiem nevajadzētu baidīties runāt savā starpā par šo tematu. Šāda veida ieteikumu pirmo reizi ir publiskojusi Amerikas Sirds Slimību asociācija (American Heart Association (AHA)).


 

Kalcijs un D vitamīns var samazināt melanomas risku sievietēm

Jaunākie Women's Health Initiative (WHI) pētījuma dati liecina, ka kalcija un D vitamīna lietošana samazina melanomas risku sievietēm, kas jau ir pārcietušas ādas vēzi un joprojām ir augsta riska kategorijā.

Granātābolu sula mazina sirds un asinsvadu slimību risku

Pacientiem, kam veica hemodialīzi (asins attīrīšana, izmantojot mākslīgo filtru) un kas samērīgos daudzumos lietoja granātābolu sulu, viena gada laikā novēroja nepārtrauktu un labvēlīgu efektu uz lipīdu stāvokli, assinspiedienu un ārstēšanās gaitā nepieciešamo antihipertensīvo medikamentu daudzumu. Kopā ar cukuru, ūdeni un pektīniem granātāboli satur arī askorbīnskābes antioksidantus un polifenola flavonīdus.