Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Kā izvēlēties labāko Omega-3 produktu?
Jack Challem 25.01.2012


Gandrīz katru nedēļu medicīnas žurnāli izdod jaunu pētījumu, kas apstiprina omega-3 vērtīgo taukskābju nozīmi. Lielākā daļa pētījumu ir par zivju eļļu, kas iegūta no laša un citām dziļūdens zivīm, kas ir bagātākais bioloģiski aktīvo omega -3 taukskābju avots. Taču daži pētījumi ziņo arī par omega-3 taukskābēm, kas iegūtas no aļģēm un kas noteikti ir laba ziņa visiem veģetāriešiem.

Pastiprinoties interesei par omega-3 taukskābēm, arī aptieku plaukti arvien vairāk pildās ar omega-3 uztura bagātinātājiem. Izvēle ir milzīga, taču tā var radīt apjukumu. Daži produkti ir bagāti ar eikosapentaēnskābi (EPS), taču citos ir vairāk uzsvērtas dokosaheksaēnskābes (DHS) – divas galvenās omega-3 tauksskābes. Lai gan abu priekšrocības bieži pārklājas, EPS tiek uzskatīts par stiprāku pretiekaisuma līdzekli, kamēr DHS darbojas vairāk smadzeņu labā.


Bērni un pusaudži

Organismam ir nepieciešami EPS un DHS normālai smadzeņu un acu attīstībai prenetāli un bērnībā. DHS veido 40% no smadzeņu šūnu taukiem. Smadzenēm ir nepieciešamas abas tauksskābes – EPS un DHS, lai veidotu neiroraidītājus un smadzeņu ķīmiskās vielas, kas kontrolē noskaņojumu. Arī vecākiem bērniem un tīņiem ir nepieciešamas omega – 3 tauksskābes. Daži pētījumi ir atklājuši, ka zems EPS un DHS līmenis traucē mācībām un palielina agresīvu uzvedību.


Devas: sievietēm, kas baro ar krūti, būtu jāuzņem 400mg DHS un 100mg EPS, līdz ar to zīdainis saņems omega- 3 tauksskābes ar mātes pienu. Vecumā no 2 līdz 10 gadiem vajadzētu uzņemt 100mg DHS un 50mg EPS. Lielākā vecumā un tīņiem ir nepieciešams vismaz 200mg DHS un 100mg EPS, vēl augstākas devas var atvieglot garastāvokļa svārstības problēmas.


Sievietes

Omega-3 var palīdzēt gan sievietēm, gan vīriešiem, kas slimo ar depresiju un bipolāriem traucējumiem. Omega-3 taukskābju lietošana var palīdzēt novērst arī pēcdzemdību depresiju. Pētījumi apstiprina, ka ar EPS un DHS bagāts uzturs var mazināt krūts vēža risku pat vairāk nekā par 75%. (Citi pētījumi attaino, ka diētas, kurās ir augsts omega-6 līmenis, kas atrodams saulespuķu un augu eļļās, pat palielina krūts vēža risku. Pētījumā, kurā piedalījās 25 sievietes, kurām bija krūts vēzis metastāzēs un kuras lietoja DHS augstās devās, palielināja dzīves ilgumu par diviem līdz trīs gadiem.


Devas: lielākājai daļai sieviešu 250-500mg EPS un 500-1000mg DHS. Krūts vēža pētījumā deva bija 1,8mg DHS dienā.


Vīrieši

Nav labāka uztura bagātinātāja sirds slimību mazināšanai kā omega-3. Omega- 3 strādā dažādos virzienos – maigi retinot asinis, novēršot aritmiju, pazeminot triglicerīdu un homocsistīna līmeni un aizsargājot sirdi no iekaisumiem. Lai arī EPS nodrošina lielāku labumu sirds veselībai, arī DHS palīdz.


Devas: atkarībā no riska faktoriem jālieto 360-800mg EPS un 100-500mg DHS ik dienu.


Seniori

Zivju eļļa palēlina un maina dažus novecošanas aspektus. Telomēras (hromosomu beigu daļas, kas tās pasargā) saīsinās ar vecumu un pētījums ir atklājis saistību starp uzturu, kas bagāts ar omega-3 tauksskābēm un ar garākām telomērām. 2010. gada pētījums atklāja, ka DHS palīdz cilvēkiem ar vecumu saistīto kokgnitīvo pasliktināšanos. Pēc sešiem mēnešiem lietojot DHS pētijuma dalībniekiem ievērojami uzlabojās atmiņa un mācīšanās uzlabojumi attiecībā pret tiem dalībniekiem, kas bija placebo grupā. Omega-3 var samazināt depresiju un mazināt acs makulas (tīklenes centrālais punkts) deģenenerāciju. EPS un DHS, kam piemīt pretiekaisuma īpašības, var mazināt ar vecumu saistītās sāpes, piemēram, reimatoīdo artrītu.


Devas: lai uzlabotu atmiņu, jālieto 900mg DHS ik dienu. Lai mazinātu sāpes un smeldzi dažādās ķermeņa vietās, vajadzētu lietot 700mg EPS un 350mg DHS.


Veģetārieši

Veģetāriešiem un vegāniem mēdz būt zemāks omega-3 taukskābju daudzums asinīs nekā gaļas ēdājiem. Jau kādu laiku ir pieejams aļģu izcelsmes uztura bagātinājs Ovega-3, kas satur no aļģēm iegūtas DHS un EPS.


Devas: jāseko vecuma pamatnostādnēm omega-3 uztura bagātinātājiem.


Avots: http://m.newhope360.com/omega-supplements/choosing-best-omega-3-supplement

Attēls: www.puremax.com