Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Lai izvairītos no nervu caurulītes defektiem grūtniecības laikā, sievietēm jānodrošina optimāla folātu koncentrācija asinīs


Pasaules Veselības organizācija (WHO) publiskojusi vadlīnijas NCD novēršanai, informējot par optimālu folātu koncentrāciju asinīs sievietēm reproduktīvajā vecumā. 

Tādi nervu caurulītes defekti (NCD) kā mugurkaula atrofija (spina bifida), anencefālija un encefalopātija ir nopietni, iedzimti smadzeņu un mugurkaula defekti, kas rodas pirmajā grūtniecības mēnesī, nepilnīgi aizveroties nervu caurulītei. Randomizētas, kontrolētas pārbaudes un eksperimentāli pētījumi pierādījuši, ka folskābes ieteiktās dienas devas uzņemšana pirms un grūtniecības sākumposmā ievērojami samazina NCD risku. ASV Veselības aizsardzības dienests auglīgām sievietēm rekomendē uzņemt 400µg folskābes dienā NCD aizkavēšanai. Arī pārtikas produkti (piem. kviešu milti), kas bagātināti ar folskābi vairākos gadījumos ir samazinājuši NCD rašanos, kas ir arī visai izdevīgs risinājums izmaksu ziņā.


Katru gadu pasaulē piedzimst aptuveni 300,000 zīdaiņu, kuriem tiek konstatēti nervu caurulītes defekti, tomēr šie aprēķini balstīti uz modelētiem datiem, jo vairumam valstu trūkst pilnīgu, akurātu un mūsdienīgu novērošanas ierīču iedzimtu defektu noteikšanai. Lai arī precīzu datu iegūšana ir laikietilpīga un dārga, tas ir būtiski nepieciešams, lai veicinātu instanču informētību par šo defektu novēršanas pasākumu svarīgumu.


Iedzīvotāju aptaujas, kas vērtē folātu nepietiekamību asinīs (piem. koncentrācijas, kas palielina NCD-ietekmētas grūtniecības risku) sniedz papildus informāciju, lai noteiktu NCD risku dažādās iedzīvotāju grupās, kā arī sniedz datus salīdzinoši ātrāk.


Pasaules Veselības organizācija (WHO) publiskojusi vadlīnijas NCD novēršanai, informējot par optimālu folātu koncentrāciju asinīs sievietēm reproduktīvajā vecumā.


Vadlīnijas pieejamas šeit.


 

Raksts publicētshttp://www.medscape.com/viewarticle/843789

 

Pētījuma autori: Amy M. Cordero, MPA; Krista S. Crider, PhD; Lisa M. Rogers, PhD; Michael J. Cannon, PhD; R.J. Berry, MD

 

Foto: bestpregnancynews.blogspot.com