Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Omega-3 taukskābes var uzlabot artēriju funkciju smēķētājiemGrieķijā veiktais pētījums liecina, ka cigarešu smēķētāji, kas ir sirds problēmu paaugstināta riska grupa, var uzlabot savu veselības stāvokli, regulāri lietojot zivju eļļā esošās omega-3 taukskābes.

Lai arī labākais ieteikums smēķētājiem būtu atmest smēķēšanu, tomēr tiem, kas turpina šo ieradumu, regulāra omega-3 taukskābju lietošana var uzlabot asinsvadu endotēlija jeb asinsvadu sieniņas darbību. Par to ziņots jaunākajā pētījumā, kas publicēts izdevumā International Journal of Cardiology.


Omega-3 nepiesātināto taukskābju terapija uzlabo artēriju endotēlija funkciju un elastību, kā arī nodrošina pretiekaisuma efektu smēķētājiem,” ziņots Atēnas Medicīnas skolas pētījumā.


Šāda nepiesātināto taukskābju iedarbība uz asinsvadu endotēlija šūnām atklāj jaunu omega-3 iedarbības mehānismu, kas ietekmē asinsvadu funkciju uzlabošanos un prasa papildus pētījumus.”


Līdz šim nepiesātināto taukskābju darbība tikusi saistīta ar asins lipīdu līmeņa, asinsspiediena un sirdsdarbības uzlabojumiem, samazinātu trombozes tendenci, kā arī asinsvadu funkciju uzlabojumiem.


Grieķijas pētījuma rezultāti uzrāda, ka salīdzinājumā ar placebo grupu, omega-3 taukskābju lietošana saistīta ar būtiskiem uzlabojumiem asins plūsmas un asinsvadu veselības rādījumā, kā arī pulsa viļņa izplatīšanās ātruma un asinsvadu elasticitātes rādījumā.


Cigarešu smēķēšana nelabvēlīgi ietekmē abus šos rādījumus, taču omega-3 taukskābju lietošana uzrāda smēķēšanas izraisīto darbības traucējumu mazināšanos. Turklāt pētījuma dalībnieku grupai, kas lietoja omega-3 taukskābes, uzlabojās iekaisuma marķieru TNF-alfa un IL-6 rādītāji. "Šie rezultāti liecina, ka omega-3 taukskābes kavē smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz asinsvadu endotēliju," raksta pētnieki.


Omega-3 taukskābju spēja aizsargāt sirds un asinsvadu sistēmu – kardioprotektīvā iedarbība - nav vienkāršs iedarbības mehānisms, bet gan sinerģiska vairāku, sarežģītu mehānismu darbība, kas ietver sevī pretiekaisuma un anti-aterosklerotisku iedarbību.”


Avots: Volume 166, Issue 2, Pages 340-346. “Effects of omega-3 fatty acids on endothelial function, arterial wall properties, inflammatory and fibrinolytic status in smokers: A cross over study”

Autori: G. Siasos, D. Tousoulis, E. Oikonomou, et al.