Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Omega-3 un koenzīms Q10 var palīdzēt prostatas veselībai



Irānā veikts pētījums atklājis, ka regulāra omega-3 triglicerīdu koncentrāta lietošana var normalizēt prostatas specifiskā antigēna līmeni (viela, ko ražo priekšdziedzeris un kuras paaugstināts daudzums asinīs var liecināt par prostatas vēzi).


Pētījums „Eikosapentaēnskābes, gamma-linolskābes vai koenzīma Q10 ietekme uz prostatas specifiskā antigēna līmeni: randomizēts, dubultakls izmēģinājums” parādīja, ka omega-3 taukskābju un koenzīma Q10 lietošana veseliem vīriešiem var mazināt prostatas specifiskā antigēna līmeni asins serumā.


Pētījumā piedalījās 504 vīrieši, kas divpadsmit nedēļas lietoja vienu no trim produktiem - Epax 5500 TG omega-3, Nutri Q10, 2,400 mg gamma-linolskābi – vai arī placebo.


Omega-3 koncentrāta lietošana uzrādīja prostatas specifiskā antigēna līmeņa kritumu par 30%, koenzīma Q10 lietošana uzrādīja kritumu par 33%. Savukārt omega-6 taukskābes (gamma-linolskābi) saturoša uztura bagātinātāja lietošana tika saistīta ar prostatas specifiskā antigēna līmeņa paaugstināšanos.


Pētījums publicēts British Journal of Nutrition 2012. gada decembra izdevumā.