Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Vitamīni un minerālvielas pieaugušu cilvēku veselības saglabāšanā (no 19 gadu vecuma)Tāpat kā olbaltumvielas, ogļhidrāti un tauki, ikdienas uzturā tikpat nepieciešami ir minerālvielas un vitamīni. Parasti veselīgs, sabalansēts vitamīniem bagāts uzturs nodrošina organismu ar nepieciešamajām barības vielām. Bet ja dzīve prasa nedaudz vairāk, piemēram, stress, sporta nodarbības, smēķēšana, nepiemērota, pārmērīga garīgā un fiziskā slodze, diētas utt.,tad parasti ir vajadzīgs arī uzņemt vairāk. Svarīgi ir nodrošināt regulāru šo barības vielu piegādi. Mūsdienās to izdarīt ir vienkāši - lietojot ik dienas multivitamīnus, tādējādi  nodrošinot nepieciešamās organisma vajadzības.Multivitamīnu tabletes satur vitamīnus un minerālvielas līdzsvarotā daudzumā, pieskaņoti organisma vajadzībām. Imūnsistēmas labai darbībai nepieciešams pietiekošs C vitamīna  un cinka daudzums. Pētījumi liecina, ka saaukstēšanās top īsākas un mazāk nopietnas, ja cilvēks uzņem pietiekoši C vitamīnu.


Pietiekami netiek novērtēta vitamīnu - antioksidantu nozīme cilvēku veselības saglabāšanā. Zināmie antioksidanti ir C un E vitamīni, beta karotīns (vitamīna A priekštecis), selēns, cinks, varš un mangāns, kas kopumā veido sarežģītu dabīgu antioksidatīvu aizsargsistēmu, kas piesaista sev agresīvās molekulas (brīvos radikāļus) un neitralizē tās, pasargājot šūnas no oksidatīvā bojājuma. Oksidatīvais šūnu bojājums (brīvie radikāļi bojā šūnu membrānas, DNS šūnu kodolos) paātrina šūnu priekšlaicīgu novecošanu, slimību un audzēju attīstību.


Līdzsvaram starp brīvo radikāļu veidošanos un antioksidantu līmeni organismā pieder vadošā loma veselības saglabāšanā. Nepietiekošs antioksidantu daudzums organismā un brīvo radikāļu pārprodukcija noved pie "oksidatīvā stresa"- stāvokļa, kad organisma antioksidatīvā aizsargsistēma netiek galā ar brīvo radikāļu neitralizēšanu, kā rezultātā rodas šūnu un audu hroniski bojājumi un slimību attīstība. Ir zināmas daudzas saslimšanas, kurās par iemeslu to attīstībai kalpo antioksidantu trūkums organismā, kā rezultātā imunitātes pazemināšanās.


Sirds un asinsvadu slimības (miokarda infarkts, insulti), ateroskeroze, audzēji, Parkinsona slimība, reimatoīdais artrīts, vecuma katarakta ir tikai daži piemēri. E vitamīns saglabā arī dabīgo ādas mitrināšanas sistēmu, ādas elastību un novērš tās priekšlaicīgo novecošanu. PVO (Pasaules Veselības Organizācijas) veiktais plašais pētījums - 16 pasaules valstīs - pierādījis, ka augsts E vit. saturs asinīs vairāk pasargā vīriešus no infarktu attīstības, nekā holesterīna līmeņa samazināšana. Konstatēts, ka sievietēm ar samazinātu E vit. koncentrāciju asinīs ir lielāks risks saslimt ar piena dziedzera vēzi.


Uzskata, ka magnija trūkums izraisa brīvo radikāļu aktivitātes pieaugumu šūnās.

Nesen veiktais dāņu pētījums atklāj, ka 4 no 10 sievietēm, pēc menstruāciju periodā cieš no akūta dzelzs trūkuma,kas pārvēršās hroniskā trūkumā. Tas galvenokārt saistīts ar to, ka sievietes maz ēd dzelzi saturošas uzturvielas, galvenokārt, gaļu, kas ir galvenais dzelzs avots.