Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Vitamīnu un minerālvielu nozīme mazu bērnu 1-10 g. v. veselībā un attīstībā

Intensīvi attīstoties un augot, mazu bērnu organisms ik dienas tērē lielu daudzumu minerālvielu un vitamīnu, tāpēc arī organisma prasības pēc šiem svarīgajiem elementiem ir  paaugstinātas. Visintensīvāk šajā periodā attīstās kaulu - muskuļaudu sistēma, zobi un asinsrades sistēma, tāpēc arī liela ir vajadzîba pēc, galvenokārt, kalcija, dzelzs un D vitamīna.

Lai ar uzturu uzņemtais kalcijs varētu uzsūkties no zarnu trakta un deponēties kaulos, nepieciešams D vitamīns. Ja bērniem trūkst D vitamīns attīstās rahīts - hronisks kalcija deficīts organismā, kas izpaužas kā kaulu attīstības traucējumi ar galvaskausa, krūšukurvja un kāju deformācijām. Latvijā rahīts ir ļoti plaši izplatīts, gandrīz 85 - 90 % bērniem atrodamas rahīta pazīmes.


Svarīga loma bērna attīstībā šai periodā ir arī A vitamīnam, jo tas nodrošina dziedzeru, ādas un gļotādu epitēlijšūnu normālu attīstību un darbību, palielina organisma pretestības spējas pret infekcijas slimībām. A vitamīna hipovitaminozes gadījumā attīstās dažādi ādas un gļotādu bojājumi. Svarīgi ir šīs organisma vitālās vajadzības apmierināt. Regulāra vitamīnu un minerālvielu uzņemšana ar uzturu un papildus novērš to trūkumu un nodrošina bērnu pilnvērtīgu attīstību. Bērni ar labu vitamīnu statusu jūtās labāk.


Infekciju periodi - C vitamīnam ir liela aizsargloma infekciju periodos, tas stiprina imūnsistēmu un nodrošina pilnvērtīgu tās darbību.C vitamīns ir absolūti nepieciešams organisma imūnsistēmas galveno aizsargšūnu - makrofāgu - darbībai. Ņemot vērā to, ar kādu daudzumu vīrusu un baktēriju mūsu bērni nonāk saskarē, nav ne mazāko šaubu par to, ka ir ļoti labi bērnam ik dienas dot C vitamīnu.


Laktozes nepanesība bērniem - lielai daļai bērnu ir alerģija pret govs pienu. Šiem bērniem bieži ir izteikts kalcija trūkums, kas iespaido zobu, skeleta un muskuļu sistēmas attīstību. Turklāt kalcijs, kopā ar vairākiem vitamīniem un minerālvielām, var spēlēt ievērojamu lomu, lai mazinātu vai atvieglotu alerģijas pret pārtikas vielām. Tāpēc bērniem ar laktozes nepanesību papildus ir jādod kalcijs.