Preces: 0
Par summu: 0 EUR
Apskatīt grozu »
PRODUKTU GRUPAS
Akcijas
INFORMĀCIJA

Zemi D vitamīna rādītāji saistīti ar veselu vīriešu testosterona līmeņa kritumu organismā


„Zemi D vitamīna rādītāji organismā tiek cieši saistīti ar pazeminātu testosterona līmeni asinīs veseliem, pusmūža vīriešiem,” ziņots pētījumā, kas prezentēts Amerikas Uroloģijas asociācijas ikgadējā sanāksmē Ņūorleānā (2015). 

Šajā jaunajā, Pasaules Tirdzniecības Centra CHEST programmas datu analīzē piedalījās 824 vīrieši, kuru asins paraugos tika pētīti dažādi faktori, kā piemēram 25-OH-Vit. D un kopējais testosterona līmenis. D vitamīna hipovitaminoze tika konstatēta, ja 25-OH-Vit. D bija zem 30.0 ng/L.


Framinghama desmit gadu kardiovaskulārā riska aprēķinu (Framingham 10-year cardiovascular risk score) rezultāti tika izmantoti kā rādītāji vispārējam kardiovaskulārajam riskam.


25-OH-Vit. D līmenis organismā bija nepietiekams 68% paņemto asins paraugu. Un, tikai 11% no dalībniekiem ar pazeminātu D vitamīna līmeni lieto D vitamīna uztura bagātinātājus,” atzīst pētījuma galvenā autore Marija Anna Maklauhina no Mountsīnājas slimnīcas Ņujorkā (Mount Sinai Hospital).


Testosterona līmenis bija augstāks tiem vīriešiem, kuru 25-OH-Vit. D līmenis bija normāls, nevis pazemināts (341.7 pret 319.6 ng/L; P=.012).


Pat pēc Framinghama desmit gadu riska aprēķinu koriģēšanas „dalībniekiem ar D vitamīna hipovitaminozi tika diagnosticēts ievērojami zemāks testosterona līmenis asinīs, nekā tiem, kuru testosterona līmenis ir normāls (P=.019).”


Tika novērots, ka tiem, kuru 25-OH-Vit. D līmenis ir zemāks, ir augstāks ķermeņa masas indekss (30.8 pret 29.12 kg/m2; P<.001), lielāks vidukļa apkārtmērs  (41.3 pret 39.8 collas; P<.001), kā arī sliktāki holesterīna rādītāji.


„Iepriekšējos eksperimentos ar pelēm, tika atklāts, ka zemāks testosterona līmenis ir tām pelēm, kuru  D vitamīna receptori tika ģenētiski izdzēsti,” piebilst pētījuma autore. „Tas nozīmē, ka testosterona sintēzei kaut kāda iemesla dēļ ir nepieciešams D vitamīns.”  


D vitamīna uzņemšana uzturā

Kādā nelielā, Vācijā veiktā pētījumā, kurā piedalījās veseli vīrieši ar lieko svaru un zemu 25-OH-Vit. D un testosterona līmeni, tika novērots ievērojams kāpums testosterona rādītājos, 12 mēnešus uzņemot 3000SV D vitamīna dienā.


Tāpēc pētījuma autore iesaka: ”Kad pie urologa ierodas pacients ar zemu testosterona līmeni, vajadzētu pievērst uzmanību arī D vitamīna līmenim organismā.”Raksta autors: Pam Harrison, 27.05.2015

Raksts publicēts: http://www.medscape.com/viewarticle/845483?src=emailthis

Pētījuma autors: Mary Ann McLaughlin

Pētījums prezentēts: American Urological Association (AUA) 2015 Annual Meeting: Abstract MP51-04 

Foto: newsnetwork.mayoclinic.org